Студія меблів і дизайну

Зроблено в Україні


Дизайнер про дизайн

Навколишнє середовище, все що навколо, кожен простір, предмети, у приміщенні та на вулиці, на полицях магазинів, на сторінках інтернету, чи газет… просто, куди не глянь він скрізь. Він там, де щось створено руками людини для людини. Ми не зраджуємо значення у повсякденному житті, що наше оточення – це результат дизайнерської творчості. Як відомо, дизайн має безліч сторін і відгалужень: одяг, меблі, веб-дизайн, графічний і т.д. Продуктами дизайну ми всі користуємося, щодня дивимося на них, говоримо та обговорюємо, і я з впевненістю можу сказати, що все це впливає на нас.

Але я б хотіла вести мову про дизайн інтер'єру, того простору, який ми створюємо для себе, для інших людей, щоб вразити, змусити людину відчути себе як вдома або в іншому, фантастичному світі. Створення інтер'єру, будучи схожим на архітектуру видом мистецтва, - це величезний пласт який поєднує в собі велику кількість елементів, несе в собі багато тонкощів, вимагає спеціальних навичок, величезну кількість знань і певних якостей. Все це пов'язано з тим, що будь-який простір повинен мати певний образ, колористично-грамотне рішення, поєднання матеріалів, виходячи від того якого ефекту ми хочемо досягти.

2.jpg

Краса та естетика – всім зрозуміле явище, але далеко не кожен може зрозуміти, як зроблено так, що нам подобається. Якою вона є формула краси? Що такого особливого в простому інтер'єрі, який змушує їх захоплюватися. Я б хотіла відзначити, що тут відповідь проста! Такий інтер'єр, безперечно, створений талановитим професіоналом. Дизайн інтер'єру – творча робота. Але це не все! 

Дуже сильно обурює, просто обурює стереотип, що склався про роботу дизайнера, як про декоратора, людину, яка може підібрати красиво колір меблів або шпалери. З кожним наступним клієнтом я розумію, що так думають усі! І навіть багато моїх колег, особливо ті, які закінчили курси з моделювання і думають, що вони вже дизайнери. І таких дуже багато! Прохання "зробіть нам красиво!" звучить практично від кожного замовника. І я вам з упевненістю можу сказати, як практикуючий дизайнер: це дуже глибока помилка!

3.jpg

Будь-який витвір дизайнера створений для людини, а значить розрахований для проведення якогось часу, виконання якогось завдання, не просто, а так, щоб це було зручно. Важливо створювати функціональні простори, які спроектовані, тому що потрібно вам, а не так щоб ви потім до цього пристосовувалися. Навіщо створювати дизайнерське нововведення, яке може стояти як експонат у музеї: стілець на якому не зручно сидіти, стіл під який не поміщаються ноги, комод у якій не відкриваються дверцята і т.д. Прагнення здивувати заганяє багатьох дизайнерів у ці крайнощі, і тут є творчий елемент - пошук чогось нового - і я сподіваюся, що в результаті це призведе до чогось більшого, врівноваженого та корисного.

4.jpg

Хто саме такий дизайнер інтер'єру? Насамперед, це грамотна людина, з тонким почуттям стилю, композиції, простору, кольору та краси. Це якості, сукупність яких ми називаємо ТАЛАНТ. Але цього мало. Щоб правильно спроектувати житловий простір, або комерційний, потрібно знати всі процеси, які там відбуваються, обладнання, предмети меблів, їх різноманітні конфігурації, будівельні матеріали, матеріали обробки та оббивки, текстиль у всіх проявах, освітлювальні прилади та їх різновиди, а також ергономіка та антропометрія. 

Крім цього дизайнер інтер'єру має необхідні комп'ютерні програми, які дозволяють йому зробити точні креслення, так скажемо «інструкцію зі складання». Адже красива картинка за підсумком може вийти тільки тоді, коли ти точно знаєш, якими засобами та матеріалами це зробити. Крім цього важливий аспект, - робота на об'єкті. Робота з оздоблювальниками електриками, навички комунікації з будівельниками та сантехніками одним словом – допомога клієнту «на будівництві».


5.jpg

Я впевнена, що кожен професійний дизайнер погодиться зі мною. Ми – безперечно, творчі люди, які створюють красу, але не тільки це. Дизайнер інтер'єру – інженерно підкований, що володіє просторовою композицією, що стикається з архітектурою, встигає в ногу з інтер'єрною модою та технічним прогресом, сміливий експериментатор та креативний творець. І я вас запевняю, такому фахівцеві не страшно довірити інтер'єр квартири, будинку чи комерційного приміщення. Ця людина зможе перевершити всі ваші очікування та змусить захоплюватися результатом своєї роботи Вас та оточуючих людей.

Читайте також

Дизайн інтер'єру – ЦЕ ПРОСТО!...? Кухня.

Дизайн інтер'єру – ЦЕ ПРОСТО!...? Спальня.

Дизайнер про дизайн. Модний дизайн 2019.

Дизайн-проект «Легкий простір»

Читайте також